Головна Змагання Положення
Положення PDF Друк e-mail
Написав Liter   
П'ятниця, 07 лютого 2014, 12:40

ЗАТВЕРДЖУЮ ЗАТВЕРДЖУЮ

Президент Тернопільської Начальник управління з питань

обласної  шахової федерації фізичної культури і спорту

Тернопільської ОДА

__________ Б.В.Чубак                                            _________ І.В.Підгайний

_____  січня 2014 року                                                 _____ січня 2014 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення обласних змагань з шахів, швидких шахів та блискавичної гри в шахи (бліц), командних  серед чоловіків та жінок на 2014 році

м. Тернопіль 2014

 

  1. 1. Мета змагань

Обласні змагання проводяться з метою:

  • подальшої пропаганди шахів та популяризації досягнень шахової гри;
  • підведення спортивних та творчих підсумків шахової роботи;
  • зростання кваліфікації шахістів області;
  • визначення сильніших шахістів  для участі в національних змаганнях.

2.  Термін і місце проведення змагань

2.1. Чемпіонат області з шахів серед ветеранів проводиться 02-03.02.2014 р. у м. Тернопіль вул. Сагайдачного,5 Прес агенція «Вільне життя» Початок о 10.00

2.2. Чемпіонат області  серед чоловіків проводиться в два етапи:

- півфінальні змагання з  14 по  16 лютого 2014 р. Початок о 11.00 год. у м. Тернопіль, ШК «Гамбіт», вул. Подільська, 37а;

- фінальні змагання з 13 – 30 березня 2014 року. Початок о 15.00  у м. Тернопіль, ШК «Гамбіт», вул. Подільська, 37а;

2.3. Чемпіонат області з швидких шахів серед чоловіків проводиться з 05 по 06 квітня 2014 року . у м. Тернопіль, ШК «Гамбіт», вул. Подільська, 37а;

2.4. Чемпіонат області з блискавичної гри в шахи (бліц) серед чоловіків проводиться  27 червня 2013 року . у м. Тернопіль, ШК «Гамбіт», вул. Подільська, 37а;

2.5. Чемпіонат області  серед команд   проводиться  з  28 по  29 червня 2014 р. Початок о 10.00 год. у м. Тернопіль, ШК «Гамбіт», вул. Подільська, 37а;

2.6. Чемпіонат області  серед жінок  з шахів  проводиться  з  27 по  30 вересня 2014 р. Початок о 11.00 год. у м. Тернопіль, ШК «Гамбіт», вул. Подільська, 37а;

День приїзду зазначений першим.

 

  1. 3. Керівництво проведенням змагань

Керівництво проведенням змагань здійснюється управлінням з питань фізичної культури і спорту Тернопільської ОДА та Тернопільською обласною шаховою федерацією (далі – Федерація).

Відповідальність за підготовку місць і безпосереднє проведення змагань покладається на управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації і головні суддівські колегії, рекомендовані Федерацією та затверджені Управлінням.

  1. 4. Учасники, вимоги до учасників та умови проведення

До участі в особистих чемпіонатах допускаються шахісти – спортсмени громадяни України, члени шахових федерацій районів, переможці  та призери районних змагань  з шахів у 2014 році.

4.1. Чемпіонат області серед ветеранів

Чемпіонат області серед ветеранів проводиться за швейцарською системою у 7 турів. До участі в чемпіонаті  допускаються спортсмени віком 60 і більше років

4.2.Чемпіонат області серед чоловіків

I етап – півфінал чемпіонату області  серед чоловіків проводиться за швейцарською  системою  у 9 турів. До участі в півфіналі допускаються:
- переможці чемпіонатів районів ;

- 1- 2-й призери чемпіонатів області 201 року серед юнаків та дівчат у вікових категоріях 10 – 16 років;

- 1-3 –й призери чемпіонатів області 2013 року серед юнаків та дівчат до 18, 20 років;

- шахісти з національним рейтингом не нижче 1850.

Шахісти, які не входять до вищевказаних категорій, можуть взяти участь у цих змаганнях згідно рішенням Президії Федерації.

II етап  - фінал проводиться за коловою системою при 12 учасниках.

До участі у фіналі допускаються :

-         шість шахістів, які мають  найвищий національний рейтинг, станом на 01.01.2014 року;

-         чемпіон області 2013 року;

-         один шахіст за номінацією Президента Федерації;

-         шахісти, які посіли 1-5 місце у півфіналі чемпіонату області 2014 року.

При відмові від участі будь якого спортсмена, які здобули право участі у фіналі згідно рейтингу на 01.01.2014 року, їх місця займають наступні шахісти за рейтингом; але не менше 2220.

при відмові від участі спортсмена, який здобув право участі у фіналі згідно результатів півфіналу 2014 року, його місце займає учасник півфіналу, який посів наступне місце.

4.3.Чемпіонат області з швидких шахів  серед чоловіків.

Змагання проводяться за швейцарською системою в 11 турів. До участі допус-

каються шахісти:
- переможці чемпіонатів районів  2014 року;

- 1- 2-й призери чемпіонатів області 2013 року серед юнаків та дівчат у вікових категоріях 12 – 16 років;

- 1-3 –й призери чемпіонатів області 2014 року серед юнаків та дівчат до 18, 20 років;

- шахісти з національним рейтингом не нижче 1850.

- 1-3-й призери чемпіонату області 2013 року.

Шахісти, які не входять до вищевказаних категорій, можуть взяти участь у цих змаганнях згідно з рішенням Виконкому федерації.

4.4.Чемпіонат області з бліцу

Змагання проводяться за швейцарською системою у 13 турів. Контроль часу по 5 хв. на партію кожному учаснику. До участі допускаються шахісти 1 –го і вищих розрядів.

4.5. Чемпіонат області  серед клубних команд

До участі в чемпіонаті області  серед клубних команд допускаються представники одного району, населеного пункту, ВУЗу, колективу фізичної культури, спортивної школи, тощо. Склад команди 7 чоловік, у т.ч. 4 гравці, 1 запасний, 1 тренер, 1 керівник. Система проведення буде визначена суддівською колегією, після отримання заявок.

4.6. Чемпіонат області серед жінок

Чемпіонат області  серед жінок проводиться за коловою  системою  у 9 турів. До участі  допускаються шахістки 1 –го та вищих розрядів за індивідуальним запрошенням.

 

4.5.Контроль часу

У змаганнях з класичних шахів:

- півфінал -  65 хвилин  до закінчення партії кожному учаснику;

- фінал – 90 хв. на 36 ходів , по 30 хв. на наступні 20 ходів, + 30 хв. до закінчення партії кожному учаснику;

У змаганнях зі швидких шахів – 25 хв. на партію кожному учаснику.

У змаганнях з бліцу – 5 хв. на партію кожному учаснику.

5.Підведення підсумків

Місця учасників у турнірах визначаються за найбільшою кількістю набраних очок. У разі однакової кількості набраних очок у двох або більше учасників змагань місця визначаються:

5.1. За швейцарською системою:

- за скороченим коефіцієнтом Бухгольця;

- за системою коефіцієнтів Бухгольця;

- за кількістю перемог;

- за результатом особистої зустрічі.

5.2. За коловою системою:

- за системою коефіцієнтів Зоннеборна-Бергера;

- за результатом особистої зустрічі;

- за кількістю перемог.

5.2.1. У разі рівності цих показників для визначення чемпіона(-ки) області з класичних шахів проводиться додаткове змагання за наступним регламентом: дві партії у швидкі шахи з контролем часу 25 хв. кожному учаснику(-ці). За нічийного рахунку грається вирішальна партія з контролем часу 6 хв. білим та 5 хв. чорним («Армагедон»). Колір фігур визначається жеребом. У разі нічиєї переможцем вважається учасник(ця), який(а) грав(ла) чорними.

5.2.2. Для визначення чемпіона області у випадку розподілу першого місця трьома та більше учасниками двоє кращих визначаються за додатковими показниками (див. 5.1. або 5.2.) і між ними проводиться додаткове змагання (при рівності усіх додаткових показників) (див. 5.2.1.).

6. Нагородження

Переможці та призери чемпіонатів області нагороджуються медалями та дипломами Управління. Тренери, які підготували переможців і призерів, нагороджуються  дипломами Управління. Команди, що посіли 1-3 місця у клубному чемпіонаті нагороджуються дипломами, члени команди медалями та дипломами Управління.

7.Умови прийому

Управління несе витрати відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-спортивних заходів на 2014 рік і згідно із затвердженими  управлінням кошторисами.

Витрати на відрядження учасників   (проїзд до місця змагань і зворотно, добові в дорозі, проживання, харчування та збереження заробітної плати) несуть організації, що відряджають на змагання.

8. Підготовка спортивних споруд

У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 р. № 2025 “Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів” підготовка спортивних споруд покладається на їх власників; контроль за підготовкою спортивних споруд та забезпеченням  безпеки під час проведення змагань здійснює робоча комісія, яка утворена  обласною державою адміністрацією. Власник спортивної споруди не менш ніж за 4 години до початку змагань зобов¢язаний подати до робочої комісії акт про її готовність до проведення змагань.

Невиконання вимог, передбачених цим пунктом, що стали причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, тягне за собою  відповідальність згідно з чинним законодавством.

9. Медичне забезпечення змагань

У відповідності до "Положення про медичне забезпечення спортивно-масових заходів", що затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27.10.2008 № 614, медичне забезпечення спортивно-масових заходів здійснюється  обласним диспансерам, центрами, незалежно від їх відомчого підпорядкування, відділеннями спортивної медицини лікувально-профілактичних закладів загальної мережі.

Для медичного забезпечення змагань залучаються кваліфіковані медичні працівники. Присутність лікаря із спортивної медицини обов’язкова на змаганнях всіх рівнів. Лікар змагань входить до складу суддівської колегії на правах заступника головного судді. Усі його рішення в межах компетентності обов’язкові для учасників, суддів, організаторів змагань. Лікар представляє в організаційний комітет або суддівську колегію план медичного забезпечення змагань та звіт з їх закінченням.

  1. 10. Заявки, оформлення учасників змагань

Заявки на участь у змаганнях надсилаються до Управління спорту  за 5 днів до початку змагання або в день змагань в суддівську колегію.

Учасники змагань повинні мати при собі ксерокопію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

Всі учасники надають до відкриття змагань суддівській колегії паспорт (особи, молодші 16 років - свідоцтво про народження), довідку лікаря про допуск до змагань, страховий поліс та іменну заявку, завірену печаткою територіального органу виконавчої влади з питань фізичної культури і спорту та печаткою лікарсько-фізкультурного диспансеру або лікарсько-профілактичного закладу, де спортсмен знаходиться під наглядом.

Спортсмени, які не надали вказані документи, до змагань  не допускаються.

Реєстрація учасників особистих змагань чемпіонатів області здійснюється за місцем проведення змагань у день приїзду до початку першого туру..

 

Телефони для довідок:

Управління: Лялик Вадим Петрович  (0352) – 52-07-54

 

Федерація:          Подольський Ігор Зіновійович      097 187 1334. podolsky_56@mail/ru

 

Увага! Прохання поточну інформацію передавати електронною поштою.

Положення - офіційний виклик на змагання з шахів 2014 року!

Тернопільська обласна                          Управління з питань фізичної культури

шахова федерація                                   і спорту Тернопільської ОДА